Posloucháte svoje tělo, ale nehubnete nebo dokonce tloustnete? Dozvíte se proč.

 

O tom, jak jsem si uvědomila, že mi alkohol brzdí hubnutí a rozhodla se ho na měsíc vynechat, jsem psala v minulém článku. Teď se vám pochlubím s výsledkem. Po 14 dnech jsem se cítila o moc lépe a zjistila, že mám 2,5 kg dole. Po měsíci jsem měla celkem 3,5 kg pryč a cítila se skvěle. Měla jsem takovou radost, že jsem to šla oslavit, ale druhý den jsem hned najela na LCHF. Z oslavy se mé tělo vzpamatovávalo pár dní, než se mu zase dalo věřit a naslouchat mu. Vysvětlím.

Určitě jste někdy slyšeli výrok tělo si řekne, co potřebuje“ nebo „poslouchej své tělo“. Jsou ale situace, kdy se na tyto hlasy nemůžete spoléhat. Situace, jako je třeba kocovina, protože vaše tělo je zmítáno rozbouřenými hormony a je zmatené. Hormon INZULÍN hraje hlavní roli, a vše co sníte nebo vypijete, na něj má vliv. Největší sekreci inzulínu vyvolávají sacharidy, a ty jsou i v alkoholu…

Po mé bujaré oslavě jsem svému tělu nemohla věřit několik dní, protože vysílalo pouze mé chutě, které jsem se snažila neslyšet. Má rada zní: pokud s LCHF začínáte, tak nehřešte, protože pak začínáte neustále na novo a je to pro vás těžší. Pokud si po pár měsících dáte něco nepovoleného, snáz pochopíte, o čem píšu. Budete vědět, že to není tělo, co vám říká, že máte chuť na hamburger, ale hormony, které jsou zmatené a rozbouřené, a vy si ho prostě nedáte.

Díky LCHF jsem se začala víc vnímat, uvědomuju si a zkoumám, co se mnou jednotlivé potraviny dělají. Tak nějak celkově mám lepší náladu a vím jisto jistě, že je to tím, co konzumuju. A vy to poznáte taky, stačí pár týdnů a výsledky pocítíte na vlastní kůži. Tak šup, šup na nákup a jděte na to.

Proč? Třeba vás inspiruje příběh Kateřiny, která se tak rozhodla před nedávnem a dnes je šťastná jak blecha, že to udělala. 😊

To je pro dnešek vše a tady máte dnešní úžasnou proměnu od Kačky, která začínala na 122,5 kg a nyní je na 82,5 kilech. Výška 178 cm.

Ahoj, jmenuju se Katka. S LCHF Keto jsem začala 24. 5. Když se zpětně dívám na fotky, je mi ze sebe zle.

Skočila jsem do toho po hlavě. Přečetla jsem si manuály, projela celý Google, vypsala si potraviny, které můžu jíst, a spočítala moje makra (kolik čeho můžu jíst). Začínala jsem na 122,5+ kg a momentálně jsem na 82,5 kg. 🙂 Šla jsem z UK velikosti oblečení 20/22 na 12/14 během 6 měsíců.  

Proč jsem začala? Jsem 30letá maminka dvou prcků a nebavilo mě být pořád unavená. Neměla jsem energii za klukama běhat, měla jsem deprese z toho, jak vypadám, nechtěla jsem chodit ven a už vůbec se o sebe starat. Od té doby, co se kluci narodili, jsem žila na kafi a čokoládách přes den a večer, když usnuli, bych snědla všechno nezdravé. Od té body, co jsem začala jíst zdravě, se cítím skvěle, jsem plná energie a jsem šťastnější.

Jestli se někdo rozhodnete ketogenní LCHF životní styl vyzkoušet, ať už máte jakékoliv důvody, zdravotní nebo se chcete cítit lépe ve své vlastní kůži, můžu ho jen doporučit. Tento styl stravování mi změnil život.

Ptáte se jak začít?

Baví vás číst mé články? Vyplňte svůj e-mail…